Час роботи з 08:00 до 17:00
https://mobil-medical.com/wp-content/uploads/2020/07/povidin-1-400x300.png

Склад Повидину

активна речовина: povidone-iodine;

1 супозиторій містить повідон-йод у перерахунку на суху речовину, яка містить 10 % вільного йоду 300 мг (0,3 г)

допоміжні речовини: натрію фосфат додекагідрат, поліетиленоксид 400, поліетиленоксид 1500.

Лікарська форма

Супозиторії вагінальні.

Фармакотерапевтична група.

Антимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Код АТС G01A X11.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Супозиторії чинять антисептичну (бактерицидну, фунгіцидну, віруліцидну) дію, включно із мікрофлорою з полірезистентністю до хіміотерапевтичних препаратів. Мають протизапальну дію, зумовлену гіперосмотичними властивостями гідрофільної основи. Повідон-йод є водорозчинною комплексною сполукою йоду із синтетичним нетоксичним полімером полівінілпіролідоном. При контакті зі шкірою або зі слизовою оболонкою, з комплексу вивільняється іонізований йод, який чинить виражену антисептичну дію, завдяки високій окислювальній здатності. Завдяки цьому повідон-йод має виражений бактерицидний, фунгіцидний, спороцидний, вибірково противірусний ефекти, активний щодо найпростіших.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні, резорбції йоду з поверхні слизової оболонки майже не відбувається.

Клінічні характеристики
Показання

Лікування гострих і хронічних вагінітів і кольпітів, викликаних змішаною інфекцією, трихомонадних кольпітів і грибкових уражень піхви.

Протипоказання

Індивідуальна гіперчутливість до йоду, герпетиформний дерматит Дюринга; аденома щитоподібної залози; гіпертиреоз, ниркова недостатність. Не рекомендується призначати препарат дітям, жінкам у періоді вагітності або годування груддю. Період перед і після терапії радіоактивним йодом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат не можна застосовувати одночасно з радіоактивним йодом, дезінфікувальними засобами, що містять хлоргексидин, сульфадіазин срібла, ртуть і луги, через можливу часткову неактивність.

Одночасне застосування препарату з літієм може спричинити синергічний гіпотиреоїдний ефект.

Особливості застосування

У разі неманіфестного гіпертиреозу та інших захворювань щитоподібної залози, особливо у хворих похилого віку, препарат слід застосовувати під постійним лікарським контролем. Активність знижується в кислому середовищі. Під час лікування рекомендується застосовувати гігієнічні прокладки, щоб уникнути забруднення білизни.

Загальноприйнятих режимів або тривалого застосування повідон-йоду слід уникати пацієнтам у разі лікування препаратами літію, наявності печінкової недостатності, захворювань щитоподібної залози. Застосування повідон-йоду здатне знизити поглинання йоду щитоподібною залозою, що може вплинути на результати деяких досліджень (сцинтіографія щитоподібної залози, визначення зв’язаного з білком йоду, діагностичні процедури із застосуванням ізотопів радіоактивного йоду). У разі планування зазначених процедур, у застосуванні повідон-йоду необхідно зробити перерву не менш, ніж на 1–4 тижні.

Окислювальна дію повідон-йоду може стати передумовою корозії металів, у той час як пластикові й синтетичні матеріали, зазвичай не чутливі до повідон-йоду. В окремих випадках можлива зміна кольору, який зазвичай відновлюється.

Повідон-йод легко видаляється з текстильних та інших матеріалів теплою водою з милом. Плями, які важко видаляються, слід обробити розчином аміаку або тіосульфату натрію.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Не слід призначати препарат жінкам у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.

Немає даних.

Спосіб застосування та дози

Вводити вагінально по 1 супозиторію на день перед сном, протягом 14 днів. Перед введенням супозиторій необхідно змочити водою. У разі необхідності, залежно від інфекції, супозиторії можна застосовувати 2 рази на добу і протягом усього менструального циклу, включно й дні менструації.

Діти

Препарат не призначати дітям.

Передозування

Посилення побічних реакцій, алергічні реакції. Рекомендується зменшити частоту або повністю припинити застосування препарату.

Для гострої йодної інтоксикації характерні такі симптоми: металевий присмак у роті, посилене слиновиділення, печія, біль у роті або глотці; подразнення й набряк очей, шкірні реакції, шлунково-кишкові розлади, порушення функції нирок, анурія; недостатність кровообігу; набряк гортані з вторинною асфіксією, набряк легенів, метаболічний ацидоз, гіпернатріємія, порушення обміну речовин.

Лікування: проводять підтримуючу й симптоматичну терапію з контролем електролітного балансу, функції нирок і щитоподібної залози.

При інтоксикації, зумовленій прийомом препарату всередину, необхідно негайне введення харчових продуктів, що містять крохмаль або білок (наприклад, розчин крохмалю у воді або молоко), промивання шлунка 5 % розчином тіосульфату натрію або, у разі необхідності, внутрішньовенне введення 10 мл 10 % розчину тіосульфату натрію з тригодинними інтервалами.

У разі передозування, токсичні концентрації йоду в сироватці крові можна ефективно зменшити перитонеальним діалізом або гемодіалізом.

У разі появи ознак гіпертиреозу, викликаних йодом, рекомендується відповідне лікування.

Побічні реакції

Можливі неприємні відчуття в області паху, свербіж, що виникають рідко й мають тимчасовий характер.

Можливий розвиток больової чутливості, шкірних реакцій підвищеної чутливості у вигляді висипів на шкірі, кропив’янки, свербежу, гіперемії. В окремих випадках можливі генералізовані реакції гіперчутливості зі зниженням артеріального тиску і / або задухою, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок (анафілактичні реакції).

При появі ознак місцевих реакцій непереносимості (подразнення й чутливість), слід припинити застосування препарату.

Описані випадки гіпотиреозу та гіпертиреозу. Екстенсивне і тривале місцеве застосування повідон-йоду іноді може викликати нейтропенію.

Препарат здатен чинити спермицидну дію і його не слід застосовувати, якщо бажано запліднення.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальному пакуванні при температурі не вище, ніж 15 ° C.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Пакування

По 5 супозиторіїв у блістері, по 1 або 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Подивіться відео з дослідженнями наших препаратів: